PRZENOŚNE KONSOLE DO GIER

Często się przemieszczasz, a jesteś jednocześnie fanem gier wideo? Przenośne konsole do gier to właśnie to, czego potrzebujesz! Pozwolą Ci ograć Twoje ulubione tytuły nawet jeżeli w tej chwili czekasz na przystanku, jedziesz autobusem czy pociągiem albo siedzisz na kanapie w swoim mieszkaniu, a inny domownik akurat korzysta z telewizora. 

Historia przenośnych konsol do gier sięga aż lat 70. XX wieku, kiedy to zaczęto tworzyć proste urządzenia z tylko jedną grą, posiadające własny wyświetlacz. Były to oczywiście sprzęty mało skomplikowane, ale idea mobilnego grania towarzyszyła nam przez lat. Od kiedy przenośne konsole do gier zyskały niesamowitą popularność w latach 90., tak do dziś doskonale towarzyszą nam w codziennym życiu. 

Często producenci tytułów na konsole stacjonarne, tworzą mobilne wersje swoich tytułów na przenośne konsole do gier. Przy czym tytuły te w żaden sposób nie ustępują swojemu „większemu” rodzeństwu. 

Przenośne konsole do gier słyną także z tego, że pozwalają często na grę w gry z nieprodukowanych już konsol stacjonarnych.

KONSOLE PRZENOŚNE DLA DZIECI – CZY WARTO?

Czy warto inwestować w przenośne konsole do gier dla dzieci? W końcu na smartfonie dzieci również mogą grać. Takie myślenie to błąd: w sklepach z aplikacjami do smartfonu istnieje dużo gier o nieodpowiedniej treści dla dzieci. W przypadku zakupu tytułu na konsole przenośne dla dzieci, będziesz mieć pewność, że treść została zatwierdzona przez producenta jako odpowiednia dla małoletniego gracza. Każda gra jest bowiem oznaczona na pudełku odpowiednim ograniczeniem wiekowym. To pozwala rodzicom na dokonanie odpowiedniego wyboru. 

Krótko mówiąc, inwestując w konsole przenośne dla dzieci, będzie Ci łatwiej skontrolować to, w co gra i ogląda Twój szkrab. Zapewnisz mu bezpieczeństwo przed niebezpiecznymi lub śmieciowymi treściami, które ukrywane są pod płaszczykiem aplikacji dla dzieci. W zamian otrzyma przyjazne treści, które często skrywają w sobie również walory edukacyjno-społeczne – uczą różnych umiejętności oraz zasad zachowania. 

Zastanawiasz się, jakie przenośne konsole do gier będą dla Ciebie idealne? A może myślisz nad tym, by zainwestować w konsolę przenośną dla dzieci? Sprawdź już teraz ofertę naszego sklepu internetowego!